co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog
Podróże

Co warto zobaczyć w Bawarii?

Oglądaliście kiedyś taki program „Świat z góry”? Pamiętam, jak dwa lata temu byłam w trakcie sesji zimowej na studiach i akurat zatrzymał mnie ten program na dłużej między nauką na makroekonomię, a kolacją. Na ekranie telewizora obserwowałam z wielką fascynacją Bawarię i jej cudowne zamki. Od tamtej pory miałam gdzieś z tyłu głowy, że kiedyś tam pojadę, a w 2020 roku udało się zrealizować ten cel! A więc do rzeczy, opowiem Wam, co udało mi się zobaczyć w Bawarii i czy polecam wyjazd właśnie w ten region Niemiec. Ciekawi? Zostańcie ze mną!

Kilka praktycznych informacji:

 • Droga z Warszawy do docelowego miejsca, którym był Günzburg zajęła nam ok. 11 godzin z małą przerwą w Norymberdze na zwiedzanie. Wyruszyliśmy o 4 nad ranem, a droga o tej porze do południa była naprawdę bardzo przyjemna i nieodczuwalna. 
 • Jeżeli jedziecie we dwójkę, to dobrze, aby dwie osoby miały prawo jazdy, bo zmiany za kierownicą na pewno będą potrzebne.
 • Na niemieckich autostradach nie ma ograniczenia prędkości, a sami Niemcy jeżdżą bardzo przepisowo. Ta trasa jest bardzo przyjemna!
 • Nie przekraczaj prędkości, gdy widzisz znak, ponieważ fotoradary nie zawsze są oznaczane!
 • W każdym większym mieście w Niemczech nie można wjechać samochodem, który jest napędzany dieselem, chyba że wcześniej załatwisz sobie plakietkę ekologiczną. Na miejscu graniczy, to z cudem. 

4 miejsca, które warto odwiedzić będąc w Bawarii. Zaczynajmy!

Legoland

co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog
co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog

Nie ukrywam, że planując tę wycieczkę chciałam pierwszorzędnie odwiedzić Legoland. Są tu fani? Jeśli tak, to powiem jedno. Warto! Kochani, nieważne ile macie lat. Zabawa w tym miejscu jest naprawdę przednia! Legoland znajduje się w małym mieście Günzburg, w którym szczerze mówiąc, za bardzo nic nie ma. Nie powtarzając naszego błędu, polecamy zatrzymać się na noc w Monachium i to właśnie stamtąd ruszyć do Legolandu. My niestety zrobiliśmy na odwrót i zatrzymaliśmy się w Günzburgu, który był potem naszą bazą wypadową. 

+  Legoland 

 • Jeśli bilety kupisz z wyprzedzeniem w internecie, to tak naprawdę wejście nie stanowi problemu, bo są bramki tuż przy samym wejściu do parku. My płaciliśmy za bilety ok. 150 zł, co moim zdaniem jest bardzo atrakcyjną ceną. 
 • Koronawirus w naszym przypadku zadziałał na korzyść, ponieważ większość atrakcji nie miała żadnej kolejki! W sezonie niestety trzeba odstać swoje i na jedną atrakcję poczekać nawet ok. 60 minut. 
 • Ceny w sklepach Lego trochę niższe niż standardowo, więc warto coś sobie kupić.
 • Kolejki górskie są naprawdę ekstremalne, więc jeśli masz lęk wysokości, to odpuść.
 • W dniach bez kolejki obejdziesz cały park rozrywki w ok. 3,5 godziny. W pełni sezonu może być to cały dzień. 

Norymberga

co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog

Jeżeli robisz tę samą trasę co my, to masz dwie opcje do wyboru. Zahaczyć po drodze do Legolandu Monachium bądź Norymbergę. My wybraliśmy w drodze do Günzburga Norymbergę, a do Monachium pojechaliśmy dwa dni później. Norymberga jest naprawdę bardzo uroczym i klimatycznym miasteczkiem i szczerze mówiąc bardzo polecam zobaczyć!

+ Norymberga

 • Oddaje ducha średniowiecza i można zatracić się w tym wspaniałym klimacie. Architektura jest bardzo przyjemna dla oka, a samo miasto nie jest duże i można obejść wszystkie atrakcje na nogach.
 • Chcesz zjeść dobre niemieckie kiełbaski i popić piwem? Koniecznie zajrzyj w to miejsce → https://goo.gl/maps/yZWG63aGVpPV6Qeu9
 • Koniecznie przejdź się magicznymi uliczkami do domu Dürera, a później do Zamku, z którego masz widok na całe miasto. Zapiera dech w piersiach 🙂

Monachium

co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog

Niestety na stolicę Bawarii zabrakło nam całego dnia, aby porządnie ją zwiedzić, ale to miasto zdecydowanie robi wrażenie. Choć Monachium wydaje się ogromne, to jest o wiele mniejsze od Berlina, a moje odczucia były takie jakbym co najmniej była w Nowym Jorku 😉 

+ Monachium

 • Plac Mariacki w centrum Monachium, to gratka dla zakupoholików, ale też fanów architektury. To naprawdę piękne miejsce 🙂
 • W pobliżu Placu Mariackiego znajduje się Państwowa Piwiarnia, która ma niepowtarzalny klimat. Muzyka na żywo i świetne jedzenie, a co ważniejsze litrowe kufle piwa 😉 → https://goo.gl/maps/xnSTW9EtHyk7RvnZ9
 • Lubisz parki i pałace w stylu Wilanowa lub Schönbrunn? W Monachium też jest jedno takie miejsce, a mianowicie   Nymphenburg → https://goo.gl/maps/Gcv1eKFo8xRFJLe19

Füssen

co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog
co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog
co zobaczyć w bawarii, Co warto zobaczyć w Bawarii?, LoveDrama Blog

Zamek Disneya? Znasz, to skądś prawda? Neuschwanstein jest naprawdę mocno obleganą atrakcją turystyczną, ale warto ją zobaczyć nie tylko ze względu na sam zamek. Alpy Bawarskie są zjawiskowe i myślę, że dla miłośników gór będzie to wyjątkowe miejsce. Piękne góry, które królują nad zielonymi łąkami, w tle zamków są niesamowite. Poniżej zostawię Wam zdjęcia, to na pewno się sami przekonacie. 

+ Füssen

 • Wejście na zamek jest bardzo przyjemne i trwa ok. 30 minut pieszo. Jeżeli chcesz zwiedzić środek, to musisz kupić bilety z kilkumiesięcznych wyprzedzeniem 🙁 
 • W Füssen zamiast jednego zamku masz dwa! Oba należały do tego samego właściciela. Na pewno w drodze na Neuschwanstein zobaczysz Łabędzi Zamek. 
 • Jeżeli chcesz zobaczyć Neuschwanstein w całej okazałości koniecznie pokieruj się szlakiem na most Marii, gdzie zobaczysz piękny krajobraz.
 • Knajpa, którą polecamy w tym miejscu, udostępnię tutaj → https://goo.gl/maps/igMosnHuJYrxMf3t5. Przepyszne jedzenie, a widoki nieziemskie, również na Neuschwanstein 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *